O ŠPORTOVISKO LEPŠÍ

Na prelome rokov 2020 a 2021 sme, zatvorení doma núdzovými protipandemickými opatreniami, pochopili, že sa nemôžeme skrývať, že sa s pandémiou musíme naučiť žiť a že je nutné hľadať možnosti a príležitosti, aby rôzne obmedzenia spoločenských aktivít neboli vždy ultimátom. Poslaním INSPIRO je vytvárať podmienky pre pohyb, kultúru, vzdelávanie a zábavu a to na podstate osobných stretnutí ľudí v zmysle budovať komunitu a vo finále aj spoločnú imunitu.

A tak sme na jar 2020 prišli s víziou budovania exteriérových športových kapacít pre prípad, že by naše vnútorné pôsobiská opäť dostali červenú.
VÝZVA - postavme deťom ďalšie ihrisko, tentokrát však športovisko!

A tak aj bolo. Nasledovalo plánovanie, projektová dokumentácia, žiadosti o povolenia a príprava na rozsiahle financovanie, aké Inspiro ešte nezažilo. Rozpočet na športovisko s hracou plochou cca 450m2 sa vyšplhal nad úroveň 30.000€.
Bolo jasné, že to sami nezvládneme, a tak sme v máji 2021 prostredníctvom platformy STARLAB vyhlásili verejnú zbierku. Podmienka platformy bola nastaviť si zbieranú čiastku v takej výške, aby bolo reálne, že cieľ s podporovateľmi naplníme. Ak by sa ju totiž nepodarilo naplniť, vrátil by sa celý doposiaľ vyzbieraný obnos späť k podporovateľom, a tým by sa naše šance na spolufinancovanie projektu verejnosťou zmarili.
Nastavili sme preto cieľovú sumu nízko, na úrovni 8.000€ a tú sa vďaka veľkorysosti komunity podarilo naplniť. Niektorí partneri prispeli priamo na účet Občianskeho združenia a pomaličky aj s priebežnými príspevkami ľudí počas leta sme vyzbierali peknú sumu vo výške takmer 12.000€.
Začali sme stavať a tak ako to bežne chodí, vyvstali rôzne prekážky a komplikácie, ktoré rozpočet neustále navyšovali. Zároveň sme však mali veľké šťastie na podporu rodičov detí v denných táboroch a sústredeniach, ktorí naše prázdninové služby využívali natoľko, že sme vedeli, že tento projekt všetci spolu zvládneme. S riešením oplotenia, s položením finálnej podlahy a rôznymi dokončovacími prácami na ihrisku veľmi pomohli rodičia našich florbalistov. Vďaka nim sme pri výstavbe športoviska ušetrili niekoľko tisíc eur.
 
VŠETKÝM SME VÁM VEĽMI VĎAČNÍ ZA TO, ČO SME SPOLU DOKÁZALI!
 
Bol to náročný rok a napriek tomu veľmi výdatný v rozvoji vášho parku, vášho Inspira.
Máte to u nás, priatelia!
 
Financovanie diela:


Inspiro finančný podiel 62%: priama investícia Inspiro Ivanka pri Dunaji, s.r.o. a Inspiro Ivanka pri Dunaji o.z. v hodnote 22.000€. 
 
Podporovatelia prostredníctvom platformy Starlab 24%: vyzbierali sme 8.670€ medzi inými projekt významne podporila aj známa a srdečná osobnosť Adela Vinczeová Banášová, Synerta Personnel, s.r.o., Florbal4U, VŠKPDF UK Hurikán Bratislava o.z., Evolute Developmet s.r.o., Hol-Stav Modra, 
AhojCaffe, Kvinterier, s.r.o., WorldOffice, s.r.o., Srcco, s.r.o., WestTech, s.r.o., Volis Academy, Združenie domových samospráv, o.z..

Priami podporovatelia občianskeho združenia (firmy, organizácie a jednotlivci) 14%: prispeli finančne i materiálne v hodnote 5000€ Stilus s.r.o., TCL Electronics, Dotcom reklamná agentúra, Premac spol.s.r.o., Juraj Kožiak, AL STAV SK, s.r.o., rod.Bajtošových z Ivanky pri Dunaji...

Udatní pomocníci z radov rodičov florbalistov: Gabriel Takács, Ján Kič, Michal Výboch, Ladislav Sikyta, Marek Smižanský, Vladimír Babečka, Martin Boušek, Deni Vadkerti, Richard Esterle, Tomáš Andelek, vďaka nasadeniu ktorých sa na projekte významne ušetrilo.
 
Ešte raz ďakujeme!
 
Využitie športovej plochy....
A teraz dôležité je povedať niečo viac o samotnom športovisku. Vybudovali sme viacúčelovú športovú plochu o rozlohe 450m2. Vďaka veľmi kvalitnej podlahe Stilmat Outdoor Multisport je výborným partnerom kolektívnych športov ako sú florbal, basketbal, frisbee alebo inline hokej.
Športovisko bude zázemím pre mnoho športových a zábavných spoločenských podujatí. Tešte sa na verejné inline-korčuľovanie a aj rôzne súťažno-športové podujatia. Podmienky využívania plochy sú predmetom dohody. Viac informácii u Petry Šuttovej 0905203284, alebo Marcela Kratochvíla 
0915432162.
Tešíme sa na každú minútu pohybu a zábavy, ktoré nám všetkým tento nový element so šťastím prinesie. 

Vaši Inspiráci!


.