TABATA VŽDY V PONDELOK o 18:00

Aj vy ste už kdesi začuli pojem tabata?
Možno ste si presne ako mnohí iní mysleli, že ide o nový typ cvičenia, ďalšiu z ciest ku krásnemu a zdravému telu. S tou cestou to skutočne sedí, ale s tým rozdielom, že tabata nie je druh cvičenia, ale metóda. S jej pomocou sa nielen riadne zapotíte, zoštíhlite a spevníte svalstvo, ale minimalizujete aj čas strávený cvičením. ZÁKLADOM JE RYTMUS Tabata je intenzívny intervalový tréning, ktorý pozostáva z 20 sekúnd maximálnej aktivity a 10 sekúnd odpočinku opakujúcich sa za sebou 8-krát. To znamená, že jedna tabata trvá 4 minúty. Za 20-30 minút možno týmto spôsobom precvičiť a vyformovať celé telo. Rovnako dobre sa dajú v rámci tabaty využiť aeróbne aj posilňovacie cvičenia. Na tréning postačí práca s vlastnou váhou. Pokročilí pokojne môžu použiť činky, expandry, kettlebell, fit loptu... Tabata je výbornou voľbou pre všetkých, ktorí chcú neustále zlepšovať svoju kondíciu. Tento typ tréningu sa odporúča i tým, ktorí chcú schudnúť.
Názov dostala tabata podľa svojho objaviteľa, japonského profesora Izumiho Tabatu.Ten vymyslel v r. 1996 spolu so svojimi spolupracovníkmi systém cvičenia pre reprezentačných rýchlokorčuliarov. Nová metóda mala zefektívniť ich výkony. Tabata patrí k náročnejším formám tréningu. Niektorí športovci sa jej venujú dvakrát do týždňa. Práve takto zvolená záťaž prináša vynikajúce výsledky. Určite je však vhodná aj pre ľudí, ktorí dlhšie nešportovali. Zástancovia tabaty si pochvaľujú, že po nej kilá letia dolu závratne rýchlym tempom. Za mesiac sa ručička na váhe môže posunúť až o dva dieliky doľava. Pravda, ak dodržiavaš všetky zásady.Na chudnutie vplýva viacero faktorov, napríklad stravovanie počas celého dňa, denný režim aj dostatok spánku. Takže zhrnieme si výhody: -zrýchľuje metabolizmus -spaľovanie pokračuje aj dlho po tréningu - zlepšuje kondíciu -spevňuje a formuje telo -spomaľuje starnutie, zvyšuje libido, odbúrava stres ..... Ak Vás Tabatka zaujala už teraz po prečítaní, určite si ju zamilujete ako aj ja, keď som s ňou začala. A tým sa dostávame ku mne.Moje meno je Monika Chovancová a chcem byť vaša inštruktorka. Som v prvom rade mamina na plný úväzok, ktorá pracuje v Detskej fakultnej nemocnici a šport je moje hobby a vášeň. Vyskúšala som, aj sa venovala rôznym skupinovým cvičeniam, cez aerobic, kalanetiku, bodyforming, piloxing, taeboo.......Prišli detičky a ja som pochopila,že chcem viac. Chcem sa venovať aj iným, vidieť ich výsledky, motivovať ich. Prepadla som úplne Jumpingu a po absolvovaní mnohých školení som sa vlastne cez Jumping dostala až k Tabate, ktorú som vkladala do tréningov. Mala a má úspech, pretože naozaj funguje a klientky to samé videli a cítili. A posledná vec, ktorú potvrdzujem: VEK JE LEN ČÍSLO !

TRÉNINGY V INSPIRO SÚ NAPLÁNOVANÉ NA PONDELOK 18:00 už od novembra. Poprosím Vas, hláste sa mi na tel.č. 0948 799 832 (sms,Viber,WhatsApp). TEŠÍM SA NA VÁS :-)


AKTUÁLNE INFORMÁCIE Z TRÉNINGOV MÔŽETE SLEDOVAŤ TU V MONIKINEJ SKUPINE TABATA V INSPIRO NA FACEBOOKU !!!!