SPOLOČENSKÉ TANCE

Príďte sa uvoľniť tancom. Na tréningoch vás v tom správnom rytme, tou správnou atmosférou unesieme zo sveta starostí. Tancuje sa vo voľnejšom držaní, s väčšou voľnosťou pohybu, variácií a obliekania. Tréning je vhodný pre páry, ale aj jednotlivcov, nadšencov.

Pri tanci si precvičujete svalstvo nôh, panvového dna a chrbtové svalstvo. Pomáha to udržiavať rovné držanie tela. Tanec stabilizuje telo a postará sa o pružnú chôdzu. Každý pohyb budete vykonávať s istotou. Tým predídete zraneniam. Budete fit po duševnej stránke. Neustály pohyb a meniace sa tanečné figúry nútia „pracovať“ obe polovice mozgu. Okrem toho tancovanie podporuje tvorbu acetylcholínu. Táto signálna molekula je dôležitá pre pamäť a myslenie. Tanec odbúrava stres. Môžete pri ňom skvele vypnúť. A navyše budete ešte aj šťastní, pretože telo pri pohybe a zábave vylučuje hormóny šťastia endorfíny. Otočky, kroky a švihy zaťažujú všetky svalové skupiny. A pevné a trénované svaly spaľujú viac tukov ako lenivé tukové vankúše. Je to aj super prostriedok proti návalom hladu, pretože pri kolísaní sa do taktu stúpa hladina serotonínu v tele. A tento hormón perfektne tlmí chuť na jedlo. .-)

Vyberte si z tréningov spoločenských tancov ten, ktorý vám vyhovuje: 

Štandardné tance: waltz, valčík, tango, či quickstep a latinsko-americké: rumba, cha-cha, jive či samba s majstrom Jiřím Heinom.
Lektorom vám bude mnohonásobný majster slovenskej republiky, semifinalista majstrovstiev európy aj sveta profesionálov a majster sveta v kategórii Master class Latinskoamerických tancov, profesionálný tanečník a diplomovaný tréner spoločenských tancov Jiří Hein.
Kontakt. https://www.facebook.com/jiri.hein.18, jirihein@seznam.cz, 0948 520 336
Trénujeme v utorok o 20:00h.

 

 
Latinsko-americké tance: salsa, bachata, merengue, reggeaton, samba so Zuzkou Melicheríkovou.

Zuzana dlhoročná šíriteľka latinsko-americkej kultúry na Slovensku. Tancovala pod vedením Miguela Méndeza, Emetheria Rigondeaux Peréza, Mária Lopeza. Slovensko reprezentovala na turné na Cypre, v Nicarague na Kostarike aj Kube. Svoje skúsenosti rozdáva študentom na hodinách tanca tu u nás v Inspiro už 6 rokov. Venuje sa deťom od 5 rokov až po mládež a dospelých. 
Kontakt: melicherikovazuzana@gmail.com, alebo telefonicky 0917 405 872. 
Trénujeme každý utorok 20:00 a štvrtok o 19:45.


KOMPLETNÝ HARMONOGRAM TRÉNINGOV V INSPIRO NÁJDETE TU!